Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, értesüljön elsőként új kiadványainkról, termékeinkről!
3.100 Ft
2.480 Ft
Kedvezmény: 620 Ft 20%
Menny.:db
Gyártó: Petőfi Irodalmi Múzeum
Elérhetőség: Raktáron

Tükör és kancsó
Képeskönyv Szabó Magda születésének századik évfordulójára, a
 Petőfi Irodalmi Múzeum Annyi titkom maradt...című kiállítása alapján

Nem értékelt

Tükör és kancsó

3.100 Ft
2.480 Ft
Kedvezmény: 620 Ft 20%
Menny.:db
Kívánságlistára teszem

Leírás

Tükör és kancsó
Képeskönyv Szabó Magda születésének századik évfordulójára, a Petőfi Irodalmi Múzeum Annyi titkom maradt... című kiállítása alapján

Összeállította: Borbás Andrea, Kiss Borbála

Petőfi Irodalmi Múzeum
Budapest, 2017

ISBN: 978 615 5517 20 4

Kiállításunk koncepciója egy mondatban összefoglalva a következő volt: „Úgyse fogják tudni ki voltam”. Bővebb indoklásként a Mézescsók Cerberusnak című kötet sorait idézhetjük, mely arról szól, hogy halála után nem lehet majd összeilleszteni és megfejteni a titkait, senki nem fogja tudni megmondani, hogy mi volt a valóság, s mi az irodalom, hogyan fonódik össze élet és mű.

Paraméterek

Típus album
Író Szabó Magda
oldalszám 103
hosszúság 25 cm
szélesség 20 cm
magasság 1 cm
súly 437 g

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.

Irodalmi töltet

Szabó Magda: Mézescsók Cerberusnak (részlet)

„ami velem és köröttem valaha megesett, és amit én annak a nyersanyagából alkottam, aligha különíthető el. Ha meghalok, magammal viszem minden titkomat, s nem lesz irodalomtörténész, aki meg tudja fejteni, mikor ki voltam, melyik figurám, vagy mi volt valóban igaz ebben vagy abban az ábrázolásban. A tükör, amelyet a világ felé fordítottam, halálommal széttörik, cserepei nyilván összeilleszthetők és beszoríthatok lesznek valami keretbe, és mégsem azt mutatják majd, ami voltam, vagy amit teremtettem.”

Az oldal tetejére